Gizlilik Politikası

Mobile Sipariş olarak, hizmetlerimizden yararlanan kullanıcılarının (“Kullanıcı”) bilgilerinin korunmasına ve gizliliğine önem veriyoruz. Bu Gizlilik Politikası (“Politika”) Getir’in topladığı bilgileri nasıl kullandığı, kullanıcıların sorumlulukları ve Mobile Sipariş’in gizli bilgilerin korunmasına ilişkin kuralları hakkında kullanıcıları bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

1. Topladığımız Bilgiler

Mobile Sipariş hizmetlerinizden yararlanmanız durumunda, üyelik kaydınızı gerçekleştirmek, talep ettiğiniz ürün/hizmetleri restoranlara iletimini gerçekleştirmek gibi sair süreçler için belirli bilgileriniz toplanmaktadır.

Kullanıcılar, sipariş vermek, talep, öneri ve şikayetlerini Mobile Sipariş’e iletmek istediklerinde veya sair nedenlerle Mobile Sipariş’e bilgilerini sağlamaktadır. Bu durumda, kullanıcıların ad-soyad, iletişim bilgileri gibi belirli bilgileri toplanmaktadır.

2. Bilgileri Kullanma Amaçlarımız

Mobile Sipariş, kullanıcılara ilişkin topladığı bilgileri başlıca aşağıda belirtilen amaçlarla kullanılmaktadır:

Kullanıcılara hizmet sunmak, Kullanıcılar ile iletişime geçmek, Hizmetlerimizin tanıtımını sağlamak; reklam ve kampanya süreçlerini yürütmek, Kullanıcı geri bildirimlerine göre ürün ve hizmetlerimizi iyileştirmek/geliştirmek, Hizmetlerimizi kullanıcıların tercih, kullanım alışkanlıkları ve ilgi alanlarına göre özelleştirmek, Hizmetlerimizi sunduğumuz ortamlardaki sistemsel sorunları tanımlanmak ve gidermek; bilgi güvenliği süreçlerini yürütmek, Tanımlama teknolojileri/çerezler vasıtasıyla kullanıcı deneyimlerini ölçümlemek, hizmetlerimizi sunduğumuz ortamların performansını geliştirmek. Bu kısımda belirtilen amaçlar, kullanıcılara ilişkin toplanan bilgilerin genel kullanılma amaçlarını ifade etmektedir.

3. Bilgilerinizin Üçüncü Kişiler Aktarılması

Mobile Sipariş’e sağladığınız bilgiler, hiçbir koşulda üçüncü kişilere paylaşılmamaktadır.

4. Bilgilerinizin Saklanması, Korunması ve Silinmesi

Bilgileriniz, bilgileri toplama amacımızın gerektirdiği süre kadar saklanmaktadır. Mevzuatta bilgilerinizi saklamamız için özel bir süre öngörülüyor ise, bu süreye uygunluk sağlanmaktadır. Mobile Sipariş, bilgilerinizin muhafaza edildiği sistemleri, sunucuları ve veri tabanlarını, veri güvenliği tehditlerine (siber saldırı, hash vb.) karşı korumak için bağlı olduğumuz hosting şirketi tarafından teknik ve idari tedbirleri almaktadır.

Kullanıcı, Mobile Sipariş tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilmek amacıyla kullandığı sistem erişim araçlarının (kullanıcı ismi, şifre vb.) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ile ilgili tüm sorumluluğun tamamen kendisine ait olduğunu kabul etmektedir.

Kullanıcı hesaplarını silmek istediklerinde , Mobil Sipariş uygulamasında kullanılan işletmeyle iletişime geçilerek, müşteri bilgileri verilecek ve sistemde kayıtlı olan hesab veritabanımıza bağlı tüm kişisel bilgiler ve tüm siperiş bilgileri sistemimizden silinecektir. Müşteri, Mobile Siperiş uygulamasını tekrar kullanmak istediğinde yeni kullanıcı girişi yapmak zorundadır.

5. Bilgilerinizin Doğruluğu ve Güncelliği

Kullanıcıların sağladığı bilgilerin doğruluğu ve güncelliği kullanıcıların sorumluluğundadır. Bilgilerinizin gerçeğe uygun olarak tarafımıza iletilmesi ve bilgilerinizde bir değişiklik olması durumunda güncellenmesi gerekmektedir.

Mobile Sipariş’e bir başkası adına bilgi sağladığınızda, bu bilgilerin doğru olduğunu, bilgileri Mobile Sipariş ile paylaşma hakkına sahip olduğunuzu/bu konuda yetkilendirildiğinizi taahhüt etmiş sayılırsınız.

6. Üçüncü Taraflara Yapılan Yönlendirmeler

Mobile Sipariş, Mobile Sipariş tarafından işletilmeyen üçüncü taraf bağlantılara yönlendirmeler yapabilir. İlgili bağlantılardan herhangi birini ziyaretiniz sırasında, ziyaret ettiğiniz üçüncü tarafın gizlilik politikaları ve kullanım koşullarına tabi olursunuz. Mobile Sipariş söz konusu üçüncü tarafların politika ve uygulamalarından sorumlu değildir.

7. Mobil Uygulamada, Web Sitesinde ve Bu Politikada Yapılan Değişiklikler

Mobile Sipariş, sunulan hizmetleri, bilgileri, görselleri ve sair unsurları önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme, kullanımını askıya alma veya durdurma hakkını saklı tutmaktadır.

Mobile Sipariş, bu Politika üzerinde değişiklik ve güncelleme yapma hakkını saklı tutmaktadır. Politika’nın güncel versiyonunu takip etmek, kullanıcının sorumluluğundadır.

8. Sorumluluk

Hizmetlerimizin elektronik ortamda sunulması sırasında oluşabilecek herhangi bir hata, kesinti, gecikme, virüs, hat ve/veya sistem arızası sonucunda ortaya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı zarar ve masraflardan Mobile Sipariş sorumlu değildir.

Son Güncelleme Tarihi: 09/10/2021